O firmě

Společnost Rollyx s.r.o. byla založena v roce 1992 panem Karlem Ungermanem. Jeho zásluhou se firma stala jednou z nejvýznamnějších ve svém oboru nejenom v evropském, ale i celosvětovém měřítku. V roce 2009 se naší partnerskou společností stala italská firma Emilsider Meccanica SPA, založená již v roce 1956.

Od počátku se firma specializuje výhradně na výrobu nábytkových koleček a kluzáků. Nyní nadále pokračuje úspěšně ve svém rozvoji.

Disponujeme nejmodernějšími technologiemi s plnou automatizací. Navíc se nám v roce 2015 podařilo dokončit stavbu nové výrobní haly o rozloze 4 500 m2.

V současné době vyrábíme nábytková kolečka o průměru 40, 50 a 55 mm, kluzáky a různé další komponenty pro židle a nábytek. Naše produkty mají široké využití zejména pro kancelářské otočné židle, dále křesla, stolky, kontejnery, dětské výrobky, zdravotnickou techniku a jiné.

Naše výrobky splňují normy ANSI/BIFMA a normy DIN EN 12527 a DIN EN 12529.

Hlavními trhy pro export našich výrobků jsou země Evropské unie – zejména Německo, Polsko a Itálie, dále např. Rusko, Ukrajina, Brazílie a Argentina. Mezi naše zákazníky se řadí nejvýznamnější firmy v tomto odvětví.