ROLLYX s.r.o. je česká firma se zahraniční kapitálovou účastí, která se specializuje na výrobu nábytkových koleček a kluzáků. Firmu založil v roce 1992 pan Karel Ungerman. Jeho zásluhou se firma stala jednou z nejvýznamnějších ve svém oboru nejenom v evropském ale i v celosvětovém měřítku. Od roku 2009 je naší sesterskou společností italská firma Emilsider Meccanica SPA, založená již v roce 1956.

V současné době vyrábíme kolečka o průměru 40 – 60 mm, kluzáky a různé další komponenty pro židle a nábytek. Naše výrobky se používají na otočné kancelářské židle a křesla, sedací soupravy, stolky, kontejnery, pojízdné podstavce, zdravotnickou techniku atd. Hlavními trhy pro export našich výrobků jsou země Evropské unie – Německo, Itálie a Polsko. Dále pak Rusko, Ukrajina, Brazílie, Argentina a Čína. Mezi naše zákazníky se řadí nejvýznamnější společnosti v tomto odvětví.

Rollyx

Firma disponuje nejmodernější technologií s plnou automatizací. Roční výrobní kapacita dosahuje až 45 mil. koleček. Naše výrobky jsou otestovány zkušebnami LGA v Německu a CATAS v Itálii, splňují normy DIN EN 12527, DIN EN 12529 a ANSI/BIFMA.

Naším cílem je nadále se rozvíjet a úspěšně dodávat naše výrobky té nejvyšší kvality do celého světa.